Firestone Destination LE 2 este o anvelopă de autostradă pentru toate anotimpurile, concepută pentru șoferii de pickup-uri ușoare, furgonete, crossover-uri și vehicule utilitare sportive. Este conceput pentru a combina uzura lungă, o călătorie confortabilă și tracțiunea pe tot parcursul sezonului, inclusiv în zăpadă ușoară. Destinația LE 2 este, de asemenea, susținută de o garanție limitată de 60.000 de mile pentru durata de viață a benzii de rulare (dimensiuni p-metrice). Destination LE 2 folosește un compus de camion ușor îmbunătățit cu siliciu, modelat într-un design simetric al benzii de rulare, care ajută la prinderea drumului în condiții uscate, umede și de iarnă. Blocurile de umăr crestate susținute de nervuri continue lucrează împreună pentru a promova manipularea drumului uscat, uzura uniformă și durata lungă de viață a benzii de rulare. Firestone destinație LE2 all-Season P245/55
R-19 103 T anvelopă.