Pirelli P Zero 245 / 35zr20 (95
Y) Xloverview Pirelli P Zero este o anvelopă ultra-performantă, construită pentru utilizare pe coupe-uri, sedanuri, CUV-uri și SUV-uri în condiții meteorologice mai calde. Trei caneluri largi din interiorul benzii de rulare forțează rapid apa să iasă din anvelopă pentru a reduce riscul de hidroplanare pe vreme umedă, iar designul benzii de rulare în formă de S al P Zero distribuie uniform presiunea drumului pentru un control excelent, frânare și performanțe în viraje. Construit cu trei nervuri centrale solide care cresc frânarea și tracțiunea atunci când conduceți la viteze mai mari. Dispune de un plasture de contact rigid, optimizat, care sporește și mai mult tracțiunea și reduce uzura neuniformă pentru o durată de viață mai lungă a benzii de rulare. Structura anvelopei își propune să ofere un răspuns excelent la direcție, care este esențial în condusul sportiv și este conceput pentru a obține o uzură uniformă a benzii de rulare. PNCS (Pirelli Noise Cancelling System) și canelurile cu formă specială din zona benzii de rulare sunt proiectate pentru a reduce zgomotul intern și pentru a spori confortul unității. Acest produs are tehnologia Run-Flat, care este concepută pentru a permite șoferilor să mențină un control mai bun și să conducă până la 50 de mile în anumite condiții în cazul unei pierderi rapide a presiunii de umflare. Dimensiune : 245 / 35
ZR20. Gama de încărcare : XL. produsul poate varia de la imagine. Roata / Janta Nu Sunt Incluse.